Loading ...
close

چاپ و خدمات صحافی

logo


چاپ و خدمات صحافی

 

از جمله افتخارات هنر آراد این است که با کامل ترین خدمات پس از چاپ توانسته رضایت کامل مشتری های خود را جلب کند

 

یکی از مزایای مجتمع چاپ آراد ، واحد خدمات پس از چاپ می باشد که توانسته پاسخی مناسب به اعتماد مشتریان خود بدهد. در این بخش مراحلی مانند : لتر پرس و طلاکوب ، سلفون و یووی، صحافی چسب گرم و مفتول بسته به نوع سفارشی که مشتریان داده اند، با استفاده از ماشین آلات تمام اتوماتیک و روز اروپا انجام می پذیرد.

 

 

خدمات صحافی در تهران

هنر آراد ارائه دهنده انواع  صحافی و خدمات مربوطه، اعم از صحافی کتاب، پایان نامه، صحافی دوخت در تهران می باشد . جهت مشاوره و تعیین قیمت با کارشناسان هنرآراد لطفا تماس بگیرید.
 

صحافی چیست؟

صحافی کتاب یا دیگر محصولات چاپی  به عملیات تا کردن، قرار دادن فرم‌های تا شده در کنار هم، ته‌ دوزی، جلدگذاری و در نهایت برش کتاب گفته می‌شود. در واقع با صحافی در آغاز صفحات کتاب را با نخ به هم می دوزند سپس با لایه ای از چسب آن ها را روی هم قرار می دهند و در پایان با جلدی قسمت های مورد نیاز محصول چاپی را می پوشاند. جلد در حفاظت و سالم نگه داشتن کتاب یا دیگر محصولات نقش به سزایی ایفا می کند.

 

مراحل انجام صحافی:

فرم‌های چاپ شده متن کتاب،  مجله یا کاتالوگ بوسیله ماشین یا دستگاه تاکن تا می‌شود و سپس فرم‌ها توسط ماشین صحافی مرتب می شوند  و در کنار هم قرار می گیرند. پس از این مرحله بسته به نوع صحافی با ماشین صحافی که می‌تواند چسب، مفتول زن، دوخت و جلدسازی باشد به جلد متصل می‌شوند. در نهایت براساس قطع استاندارد،  برش خورده و صحافی در اینجا تکمیل می شود.

 

انواع صحافی:

1.صحافی چسب گرم:  در روش صحافی چسب گرم از نوعی چسب به نام  جامد به نام پلی وینیل استات استفاده می شود این چسب با حرارت دیدن در محفظه مخصوص به شکل جامد در می آید و به دلیل سرعت بالا خشک شدن چسب ظاهر زیبا و شکیل، استحکام اوراق صحافی شده و  ماندگاری و دوام طولانی از روش های رایج صحافی است.

2.صحافی کامل: این نوع صحافی از رایج ترین روش های صحافی است و استحکام بالایی به محصولات چاپی می بخشد.  صحافی کامل برای کتاب ها، مجلات قطور، کاتالوگ های بزرگ و سالنامه ها کاربرد دارد. شیوه کار در این روش به این صورت است که  کاغذ ها دسته دسته تا می شوند و روی هم قرار می گیرند سپس در محل اتصالشان چسب زده می شوند و جلد کتاب یا دیگر محصولات چاپی را پوشش می دهد.

3.صحافی جلد: به صحافی جلد معمولا صحافی کتاب می گویند و از هزینه بالایی برخوردار است همچنین  دوام بالایی نیز  دارد . در این شیوه فرم‌هاي تا شده به صورت دوخته شده يا چسب‌دار كنار يكديگر قرار گرفته و سپس به يك جلد محكم وصل می شوند.

 

مزایای صحافی:

  1. در حفظ محصولات چاپی و صفحات آن نقش دارد.
  2.  مقاومت محصول چاپی  را در برابر شرایط محیطی افزایش می دهد.
  3. از فرسودگی کتاب، مجله و...  جلوگیری می کند.

 

چاپ چیست

صنعت چاپ حقیقتا یکی از بزرگ ترین و مفید ترین اختراعات تاریخ بشر بوده که در طول زمان پیشرفت های بزرگی کرده و همچنین در گوشه گوشه زندگی و کار گذشتگان ما و آیندگان تاثیر داشته. اگر بخواهیم تعریفی کلی از چاپ داشته باشیم باید گفت چاپ به صنعت تکثير نقوش دو بعدی اعم از حروف، ارقام، خطوط و تصاوير و …  به وسيله انداختن اثر اين نقش ها به روی کاغذ و پارچه يا مواد ديگر گفته می شود. اولین ماشین چاپ تاریخ توسط  کوئيننگ آلمانی در سال ۱۸۱۱ در لندن ساخته شد این ماشین به وسيله نيروی بخار کار می کرد.

 

 تاریخچه صنعت چاپ

 

 نخستین تحول بزرگ در صنعت چاپ اختراع «حروف قابل انتقال» توسط  گوتنبرگ آلمانی درقرن پانزدهم بود. بدین ترتیب صنعت چاپ ازمرحله چوبی به مرحله سربی تبديل گشت. انجيل مقدس اولين کتابی بود که توسط گوتنبرگ  حروفچينی چاپ گرديد. اين صنعت به سرعت در آلمان و ايتاليا و پاريس و هلند و انگلستان و اسپانيای جديد رواج پيدا کرد. گوتنبرگ اولين ماشين چاپ خودرا «ماشين فشارپيچی يا چرخی» نام گذاشت که اين ماشين ۷۰ تا ۱۰۰ برگ را در ساعت چاپ می کرد و ماليدن مرکب در آن توسط دست انجام می شد.

 

انواع چاپ

چاپ مستقیم: روش‌هایی که در آن‌ها از چاپ مستقیم استفاده می‌شود شامل کلیشه، لترپرس، سیلک اسکرین، باتیک، هلیوگراور، طلاکوب، فلکسو، نایلوپرینت هستند. در این نوع چاپ سطحی که عملیات چاپ بر روی آن انجام می‌گیرد به صورت مستقیم با فرم چاپ در تماس است.

چاپ غیر مستقیم: از معروف ترین چاپ هایی که با این روش انجام می شود می توان از چاپ افست نام برد. در چاپ غیر مستقیم سطح چاپ شونده به طورغیر‌مستقیم با فرم چاپ در تماس است. به همین خاطر ابتدا نقش اولیه به یک لایه بیرنگ منتقل شده و در نهایت از آن لایه بر روی سطح نهایی مانند کاغذ یا دیگر موارد منتقل می شود. در چاپ افست نیز مانند توضیحات بالا  زینک، تصویر و مطالب مورد نظر اولیه را به روی لاستیکی منتقل کرده سپس چاپ نهایی از روی لاستیک بر روی سطح مورد نظر انجام می شود.

چاپ غیر تماسی:  فتوکپی از معروف ترین نوع چاپگرها در این روش است که همه ما با آن آشنا هستیم. در چاپ غیر تماسی  عملیات چاپ در اثر تماس انجام نمی شود بلکه به صورت کاملا مجزا، پودر یا جوهر به سطح چاپ مورد نظر پاشیده می‌شود. از جمله چاپگرهایی که از این روش چاپ استفاده می‌کنند چاپگرهای لیزری- جوهرافشان و فتوکپی است.

 

 

 

 

 


ثبت نظر

 

 

 

مجتمع چاپ هنر آراد

آدرس : تهران ,میدان بهارستان,خیابان مازندران ,گاراژ اطمینان

تلفن :   02177618043 -09123852167 - 09203852167

 

 

 

                

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد