Loading ...
close

چاپ افست و مسطح

logo


چاپ افست و مسطح

 

هنر آراد با ارائه بهترین خدمات چاپ افست و به روز ترین ماشین آلات در خدمت شماست

 

چاپ افست و مسطح از محبوب ترین و معروف ترین چاپ ها است که به دلیل کیفیت بالا از مناسب ترین نوع چاپ ها شناخته می شود. از چاپ افست و مسطح برای چاپ زونکن، ساک دستی، کاتالوگ، دفترچه یادداشت سیمی، کلاسور، مجله، تقویم ،رو میزی و... استفاده می شود. نام دیگر چاپ افست چاپ مسطح است که به دلیل عدم برجستگی یا فرو رفتگی در زینک این نام را به خود اختصاص داده. چاپ افست مبتنی بر چاپ چهار رنگ اصلی( قرمز، آبی ، زرد و مشکی) انجام می شود. اما در این نوع چاپ می توان کارهایی با یک تا 10 رنگ چاپ کرد. زیرا وقتی می گوییم چهار رنگ هدف تنها چاپ چهار رنگ اصلی ( Cyan , Magenta , Yellow , blacK ) هستند اما می توان با ترکیب نمودن این رنگ ها رنگ های ترکیبی بسیاری بدست آورد. البته برای چاپ بیش از چهار رنگ نیازمند تجربه و تخصص خاصی نیز هستید. دستگاه های چاپ افست در انواع تک رنگ، دو رنگ، چهار رنگ و دستگاه هایی که از چهار رنگ بیش تر چاپ می کنند وجود دارند. اما اساس کار دستگاه هایی که تک رنگ چاپ می کنند به این صورت است که هر رنگ بطور مجزا چاپ می شود. بنابراین کار هایی که چهار رنگ هستند. برای چاپ کامل چهار رنگ باید چهار بار از این دستگاه عبور کنند که توصیه می شود چاپ چهار رنگ با دستگاه های تک رنگ انجام نشود. زیرا نتیجه کار دارای کیفیت قابل قبول و مورد نیاز نمی باشد. چاپ افست UV یکی از رایج ترین انواع چاپ در ایران است که در آن برای  چاپ یک طرح خاص برای آن فیلم و زینک و یا پلیت تهیه شده و با نصب زینک در دستگاه های چاپ افست چاپخانه طرح توسط استوانه های لاستیکی مخصوص بر روی کاغذ چاپ می شود.

 

خدمات چاپ افست

دستگاه های چاپ بر اساس بزرگترین اندازه ای که توانایی چاپ آن را دارند نامگذاری می‌شوند. این اندازه ها متناسب با مقیاس جهانی این صنعت هستند و در سراسر جهان یکسان اند.  دستگاه های چاپ افست از ابعاد ۲۵×۳۵ تا ۱۰۰×۱۴۰ وجود دارند و از دلایلی که باید به ابعاد آن ها توجه کرد می توان این را نام برد که به دلیل وجود دستگاه ها با ابعاد مختلف باید مشخص شود که کار چاپی ما با کدام دستگاه انجام شود تا نتیجه بهتری داشته باشیم. همچنین باید خاطر نشان کرد که تعیین این نکته باعث مقرون به صرفه شدن هزینه ها در چاپ با تیراژ های بالا می شود. برای مثال  کاری با ابعاد ۲۵×۳۵ و تیراژ ۱۰۰۰۰ را میتوانیم هم با دستگاه ۵۰ ×۷۰ و دو دور چاپ کنیم و هم با دستگاه ۱۰۰×۷۰ و یک دور . که چاپ با ۱۰۰×۷۰ به صرفه تر است. همچنین در این بین به دستگاه های چاپ روزنامه نیز اشاره کنیم که بسیار گران و بزرگ هستند در کلیت خود فرق چندانی با دیگر دستگاه های چاپ ندارند و یکسان اند اما در برخی امکانات اختصاصی منحصر بفرد هستند. که از آن ها می شود به سرعت بالا ، تغذیه از رول به جای شیت و انجام مراحل صحافی بر روی خود دستگاه نام برد. بطور کلی چاپ با دستگاههای چهار رنگ کیفیت بهتری دارند و رنگ ها بسیار نزدیک تر به رنگ های مد نظر ما در می آیند و اکثر طراحان علاقه به چاپ با ماشین چهاررنگ دارند .

 

فناوری چاپ افست

چاپ افست صنعت پیچیده ای است که تخصص و مهارت خاص خود را نیاز دارد. در چاپ افست که از رایج ترین نوع چاپ ها است به تولید محصولات چاپی متنوعی می پردازیم. که چاپ این محصولات گره خورده است به ماشین‌های چاپ بسیار پرسرعت، رول‌های کاغذ 2000 پوندی، کامپیوترها، صفحات فلزی، سطوح لاستیکی (لاستیک افست)، و چاقوهای تیز. لیتوگرافی افست ، متداول‌ترین و پرکاربردترین فرایند چاپ محسوب می‌شود و از سه مرحله اصلی تشکیل شده است: قبل از چاپ، مرحله اجرای چاپ و مرحله صحافی . فرایند تولید هرمحصول چاپی، با پروسه تولید محتوا آغاز می‌شود. در فاز اول پروسه چاپ افست طراحان گرافیک، ویراستاران،نویسندگان و دیگر افراد متخصص نقش دارند. که هر کدام به خودی خود نقش به سزایی در چاپ افست ایفا می کنند.

 

انواع دستگاه های چاپ افست

1.کوچک ترین ماشین چاپ موجود که نیم ورقی نام دارد و ابعاد 35× 25 را چاپ می کند. فقط نوع  تک رنگ آن وجود دارد و نسبت به دیگر دستگاه های چاپ افست قدیمی تر است. برای کار با ابعاد کوچک و نهايت دورنگ مثل سربرگ و تراكت قابل استفاده است
2. ماشین چاپ یک ورقی  که به آن gto   می گویند و ابعاد 35×50 را چاپ مي كند نسخه های قدیمی تر آن تک رنگ هستند اما نوع چهار رنگ آن نیز موجود است که از کیفیت چاپ بسیار بالایی برخوردار است.
3.  دستگاه چاپ دوورقی كه ابعاد 50×70 را چاپ مي كند و پر كاربرد ترين دستگاه افست است.
4. ماشين چهارونيم ورقی كه ابعاد 70×100 را چاپ مي كند  .
5. دستگاه های چاپ 140×100 كه معمولا برای چاپ های خاص مثل نقشه و يا كارهايی با تيراژ خيلی بالا استفاده می شود.

 

تفاوت چاپ افست و دیجیتال

چاپ دیجیتال :

  • تیراز پایین
  • سرعت بالا
  • فقط بروی برخی از انواع کاغذ قابل استفاده است

چاپ افست:

  • تیراژ بالا
  •  سرعت پایین
  • بدون محدودیت استفاده
  •  

قیمت چاپ افست

 جهت استعلام قیمت چاپ افست با کارشناسان هنرآراد با شماره 09123852167 لطفا تماس بگیرید.

 

 

 


ثبت نظر

 

 

 

مجتمع چاپ هنر آراد

آدرس : تهران ,میدان بهارستان,خیابان مازندران ,گاراژ اطمینان

تلفن :   02177618043 -09123852167 - 09203852167

 

 

 

                

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد