Loading ...
close

جعبه مقوایی

logo


جعبه مقوایی

 

جعبه مقوایی نقش مهمی در صنایع مختلف دارد و همین طور که می دانید جعبه ها در بسته بندی نقش مهمی ایفا می کنند. در جعبه سازی ، جعبه های مقوایی همانطور که از نامشان پیداست از مقوا ساخته می شوند اما نه صرفا از یک نوع مقوا. نوع مقوای بکار رفته در تولید جعبه مقوایی می تواند متفاوت باشد. شاید تمامی انواع جعبه های مقوایی را با یک نام بشناسیم اما این مسئله سبب نمی شود که تمامی آنها دارای کاربردی یکسان یا ساختاری مشابه باشند.

 

 

انواع جعبه مقوایی

 

همانطور که پیش تر گفتیم جعبه های مقوایی انواع گوناگونی دارند که برای آشنایی بیش تر با این محصولات به شرح انواع آن ها می پردازیم.

 

1.این نوع از جعبه های مقوایی که نسبتا ارزان تر از نوع دوم می باشند  و برای کالاهای ارزان و سبک استفاده می شنود و می توان گفت که اگر قصد ندارید هزینه بالایی را برای خرید جعبه متحمل شوید این نوع از جعبه های مقوایی انتخاب مناسبی هستند. این مدل از جعبه های مقوایی  مصارفی مانند: محصولات سبک، جعبه دارو، انواع چایی، محصولات آرایشی، جعبه عطر و ادکلن و سایرموارد مشابه دارند و می توان گفت در واقع برای مصارف عمومی تهیه و تولید شده اند. در تولید این مدل از مقوا هایی با وزن  280 الی 400 گرم استفاده می شود که سبک وزن هستند. تولید جعبه های مقوایی از هر نوع و مدلی که باشند مراحلی خاص دارد که باید تمامی آن ها را طی کرد در تولید این مدل از جعبه های مقوایی نیز باید ساخت تیغ دایکات و مراحل مختلف و خاص تولید طی شود.

 

 

انواع جعبه دارو

 انواع جعبه های دارویی

 

 

جعبه های دارو

جعبه دارو

 

 

جعبه های ادکلن

جعبه ادکلن

 

 

2.جعبه سخت یا هارد باکس نوع دیگری از جعبه های مقوایی است که با نوع اولی تفاوت های چشم گیری دارد. هارد باکس ها به دلایل مختلفی که ریشه در ساختار و کاربرد آن ها دارد تفاوت های اساسی با جعبه های تولیدی با مقوای سبک دارد و در واقع با کیفیت تر و محکم تر هستند. جعبه های سخت به سبب کیفیت بالا و قابلیت انعطاف پذیری که در نحوه تولید خود دارند خاص تر از جعبه های نوع اول می باشند. این جعبه ها علاوه بر بسته بندی با جزئیات زیبایی که می توانند انتخاب شما باشند توانایی ایفای نقش در راستای تبلیغات را نیز برای محصولاتتان دارنند. در واقع  سفارش دهنده در هنگام سفارش تولید هارد باکس ها می تواند بنا به سلیقه خود عمل کند و لوگو مخصوص خود یا هر جزئیاتی که مورد نظرش است را به جعبه اضافه کند. برای این جعبه ها می توان روکش چاپی و یا گالینگوری را بکار برد. همچنین چاپ لوگو را هم می توان برای زیبایی بیش تر و به انتخاب سفارش دهنده به صورت طلاکوب به جعبه اضافه کرد. اما اضافه شدن تمامی این جزئیات و کیفیت بالا در عین خاص بودن جعبه ها سبب شده تا هزینه بالا تری نسبت به جعبه های نوع اول داشته باشند اما اگر قصد سفارش جعبه های مقوایی خاص برای محصولاتتان را دارید هارد باکس ها انتخاب مناسبی هستند.

 

 

روش تولید جعبه مقوایی

 

تولید جعبه مقوایی روندی خاص و حائز اهمیت دارد زیرا یک صنعت فنی است و با استفاده از ماشین آلات صنعتی و پیشرفته انجام می شود. تولید صحیح جعبه ها در کاربرد مناسب و کیفیت آن ها تاثیر بالایی دارد.

یکی ار روش های تولید و ساخت جعبه های مقوایی روش کرافت می باشد. در این روش تولید با عمل پختن خرده چوب ها با سولفات آغاز می شود که طی این عمل فیبر مناسب چوب حاصل می شود. با پختن خرده چوب ها همراه سولفات  مقوا از رنگ قهوه‌ای سوخته و تیره رنگ به سفید روشن یا کرم تغییر پیدا می کند. برای تولید نهایی مقوا خرده کاغذ های بدست آمده  از دستگاهی با دنده‌های بزرگ رد می‌شوند و مقوا تولید می شود.

 مقوا ها سپس وارد مرحله کات یا همان برش می شوند که مرحله ای برای تولید جعبه های مقوایی است. مقوا ها بر اساس کارایی و کاربرد خاص خود ضخامت و وزن متفاوتی دارند و ممکن است ضخامت آن ها به همین علت تغییراتی داشته باشد. مقواهایی که دارای ضخامت زیاد هستند به کمک لاینر ها مستحکم تر می شوند. لازم به ذکر است که در تولید این مقوا ها مقدار زیادی مواد بازیافتی را به همراه مقوای اصلی ترکیب و لایه بندی می کنند. پس از طی تمامی مراحل تولید در نهایت برش ها بر سطح مقوا زده خواهد شد و جعبه مقوایی به سرانجام تولید خود خواهد رسید.

 


ثبت نظر

 

 

 

مجتمع چاپ هنر آراد

آدرس : تهران ,میدان بهارستان,خیابان مازندران ,گاراژ اطمینان

تلفن :   02177618043 -09123852167 - 09203852167

 

 

 

                

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد