Loading ...
close

چاپ جعبه

logo


چاپ جعبه

 

جعبه مناسب علاوه بر محافظت از محصول شما و ارائه بسته بندی صحیح به محصول نقش مهم دیگری نیز دارد. جعبه ها در زیبا سازی و جلوه بخشیدن به محصول کاربرد زیادی دارند و همچنین از شیوه های جذب مصرف کننده یا خریدار به محصول مورد نظر می توان زیبایی و جذابیت جعبه مورد استفاده را نام برد. بنابراین دقت در انتخاب و تهیه جعبه مناسب برای محصول تان فواید بسیاری خواهد داشت. جعبه سازی و جعبه ها انواع گوناگونی دارند و بر اساس جنس و کارایی به دسته های مختلفی تقسیم می شوند.

 

 

انواع جعبه ها بر اساس جنس

 

جعبه ها با مقوای پشت طوسی: روی مقوای پشت طوسی سفید و همانطور که از نام آن پیداست پشتی طوسی رنگ دارد. این مقوا دو لایه است و پیوند بین این دو لایه با صفحه های مخصوص مرطوب ایجاد شده. از ویژگی های مخصوص جعبه هایی که با مقوای پشت طوسی ساخته می شوند می توان به شفافیت و سختی و نرمی زیاد اشاره داشت.

جعبه ها با مقوای ایندر برد: مقوای ایندر برد سفید رنگ و در گرماژ های متفاوت است. این نوع مقوا کاربرد فراوانی در چاپ جعبه دارد. مقوای ایندر برد در تولید جعبه های دارویی و غذایی کاربرد فراوان دارد و این کارایی به دلیل قیمت مناسب بافت خوب و دوام بالا و جنس عالی می باشد.

جعبه ها با مقوای گلاسه: مقوای گلاسه به دلیل کیفیت بالا یکی از بهترین انتخاب ها برای چاپ جعبه است و برای چاپ جعبه های رنگی کاربرد بالایی دارد. با بالا رفتن گرماژ این کاغذ ها کیفیت چاپ بر روی آن ها نیز بالا می رود. اگر جعبه طراحی شده و مد نظر شما دارای تنوع رنگی زیاد و تعداد رنگ های بالا است نیازبه استفاده کاغذ گلاسه سنگین تری در چاپ جعبه مورد نظرتان دارید.

 

 

انواع جعبه ها بر اساس کارایی

 

جعبه های باز قفسه ای: جعبه های باز قفسه ای دارای جنس کارتنی هستند و برای نگه داری از محصول و نمایش آن کاربرد دارند. این نوع جعبه ها در فروشگاه های مواد غذایی مورد استفاده هستند و بر اساس نوع محصول و سایز و اندازه آن نیز در سایز های گوناگون یافت می شوند.

جعبه های پاکتی: این نوع از جعبه ها در بسته شدن نیازمند استفاده از چسب نیستند و دلیل نام گذاریشان نیز همین شیوه چفت شدن آن ها در هم می باشد که لبه ی درب جعبه به داخل آن وارد شده و چفت می شود.

جعبه های بایگانی و انباری: همانطور که از نام این جعبه ها پیدا است این نوع از جعبه برای بایگانی کردن و نگه داری از مدارک و اسناد مناسب هستند. جعبه های بایگانی و انباری در دو نوع جعبه یک تکه و تاشو و جعبه ی سر پوش جدا یافت می شوند. جعبه های انباری با این حال که از کارتن های تک لایه ساخته می شوند اما توان بالایی در حمل وزن سنگین وسایل دارند.

جعبه های قفل شو: جعبه های قفل شو در حمل و انتقال بسته های پستی و حمل وسایل کوچک و ریز کاربرد دارد. این نوع جعبه در عین محکم بودن سبک نیز می باشد.

 

 

 

چاپ جعبه با روش افست

 

روش افست از بهترین روش ها برای چاپ جعبه است که در 4 رنگ لیتوگرافی مورد استفاده قرار می گیرد. چاپ جعبه با روش افست برای تیراژ های بالا مناسب است در غیر این صورت برای تیراژ های پائین با توجه به هزینه های صرف شده برای ابزار و زمان روش کاملا مناسبی نمی باشد. اگر قصد چاپ جعبه هایی با یک یا دو رنگ را نیز دارید روش افست برایتان مطلوب است.

 

 

چاپ جعبه با فلکسوگرافی

 

فلکسوگرافی روشی مشابه لیتوگرافی است اما این روش معمولا برای ساخت جعبه های صاف استفاده می شود با این حال گاهی می توان ساخت جعبه های موج دار را نیز با فلکسوگرافی شاهد بود و همچنین در این روش از پلیمیری حساس به نور استفاده می شود و صفحات مسطح در لیتوگرافی کاربردی در این روش ندارند.

 

 

 

چاپ جعبه با روش چاپ دیجیتال

 

چاپ دیجیتال جایگاه پر رنگی در بین روش های چاپ جعبه دارد و برای چاپ جعبه در تیراژ های پائین بسیار کاربردی است. این روش به دلیل پرداخت نکردن هزینه های مربوط به ابزار آلات از قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار است و همچنین به دلیل صرفه جویی در زمان و سرعت بالای چاپ روش مناسبی برای سفارشات تیراژ پائین است.

 

 

 


ثبت نظر

 

 

مجتمع چاپ هنر آراد

 

آدرس : تهران ,میدان بهارستان,خیابان مازندران ,گاراژ اطمینان

 

تلفن :   02177618043 -09123852167

 

 

 

 

                

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد