Loading ...
close

تولید جعبه

logo


تولید جعبه

 

جعبه ها بخش مهمی از ارائه محصول را بر عهده دارند و تا حدود زیادی در قسمت ظاهر محصولات تاثیر می گذارند. در واقع جعبه ی مناسب با نوع محصول و دارای طراحی صحیح نقش مهمی در جذب مشتری و مصرف کننده دارد.  جعبه سازی از صنایعی است که امروزه مورد توجه بالایی قرار گرفته زیرا باتوجه به افزایش روزافزون تولید محصولات متنوع  نیاز به جعبه سازی نیز افزایش یافته.

 

 

 

باید های تولید جعبه

 

تولید جعبه تنها صنعتی نیازمند دانش فنی نیست هر چند که شاید در ابتدا و در اولین لحظات اینطور به نظر برسد اما در تولید جعبه موارد خاصی مورد توجه قرار می گیرد که تنها به دانش فنی لازم برای تولید محدود نمی شود و حتی می توان گفت از مهم ترین بخش های تولید به شمار می رود. بناربراین باید بدانید که در جعبه سازی طراحی نقش مهمی دارد.

 

چرا طراحی؟

همگی می دانیم که جعبه ها انواع گوناگونی دارند و تنها به یک نوع محدود نمی شوند. بنابر این برای تولید جعبه های مختلف باید توانست بر اساس کارایی و طبقه بندی مناسبی که قبل از تولید برای هر یک از جعبه ها در نظر گرفته شده آن ها را طراحی کرد. طراحی در تولید جعبه فرآیندی بسیار مهم است زیرا شکل ظاهری جعبه را می سازد و در زیبایی و جذابیت آن نقش بسزایی ایفا می کند. می دانیم که امروزه جعبه ها علاوه بر بسته بندی محصولات در افزایش فروش محصول نقش دارند و حتی می توانند نقش تبلیغاتی داشته باشند به همین دلیل  طراحی صحیح ظاهر جعبه در جلب نظر مصرف کننده و مشتری اهمیت دارد. از ظاهر که بگذریم فرآیند طراحی در تولید جعبه در ساختار آن نیز تاثیر گذار است. بر اساس نوع طراحی در نظر گرفته شده برای یک جعبه تعیین می شود که چه نوع مقوایی در ساختار آن بکار برود یا جعبه چگونه ساخته شود برای مثال درپوشش چسبیده باشد یا از خود جعبه جدا شود.

 

 

تولید جعبه به صورت ماشینی

 

تولید جعبه فرآیندی پیچیده است که گاه به صورت دستی نیز انجام می شود اما با پیشرفت روز افزون صنعت و ماشین آلات مربوط به این حرفه تولید جعبه با ماشین آلات و به صورت ماشینی مورد توجه قرار گرفته است. در تولید جعبه با ماشین آلات پیشرفته هر ساله تکنیک ها و ماشین آلات زیادی به عرصه صنعت اضافه می شود که در تولید جعبه های جدید و جذاب تر نقش دارد. تولید جعبه به صورت ماشینی توانایی ساخت انواع خاصی از جعبه ممکن می سازد که در روش دستی توانایی ساخت آن ها موجود نبوده است. برای مثال در روش ماشینی توانایی تولید جعبه دایره ای وجود دارد اما در روش دستی ساخت این نوع جعبه ممکن نیست. از دلالیلی که ساخت جعبه های دایره ای را برای ماشین آلات ممکن می ساز توانایی ایجاد انحنا و پیچ و خم بر روی جعبه می باشد.

 

 

 مزایای تولید جعبه به صورت ماشینی

 

1.با توجه به افزایش درخواست و نیاز به جعبه های بسته بندی باید گفت که با توجه به این افزایش نیاز نمی توان همچنان تولید جعبه را به روش دستی ادامه داد زیرا بسیار زمان بر و کند خواهد شد و جوابگوی نیاز مصرف کنندگان نیست بنابراین جعبه سازی با ماشین آلات و به صورت ماشینی فرآیند تولید را تسهیل می کند و در زمان نیز صرفه جویی خواهد کرد.

2.تولید جعبه به صورت دستی شاید در گذشته کاربرد بالایی داشت و جعبه ها عمدتا به همین روش تولید و ساخته می شدند اما امروزه با به میان آمدن مدل ها و طرح های بسیار زیاد و تنوع بالای جعبه های بسته بندی دیگر نمی توان به صورت دستی این تنوع را ایجاد کرد و جعبه های به زیبایی جعبه های تولید شده با ماشین آلات صنعتی و مدرن ساخت. جعبه های ساخته شده به صورت ماشینی از جزئیات و طراحی های زیبایی برخوردارند که ظرافت خاصی در ظاهر آن ها ایجاد کرده که این ظرافت را نمی توان در ساختار جعبه های تولید شده به روش دستی مشاهده کرد.

3.جعبه های تولید شده با ماشین آلات از دقت بالایی در تولید برخوردارند و امکان خطا در تولید آن ها بسیار پائین است امری که در تولید دستی بیش تر اتفاق خواهد افتاد و امکان خطا را بالا می برد. برای مثال در ماشین آلات پیشرفته اندازه و سایز جعبه ها با دقت بالای دستگاه کاملا شبیه هم بوده و در صورت پیشامد خطا نیز آن خطا به قدری جزئی است که در واقع اصلا در نظر گرفته نمی شود.

 

 


ثبت نظر

 

 

 

مجتمع چاپ هنر آراد

آدرس : تهران ,میدان بهارستان,خیابان مازندران ,گاراژ اطمینان

تلفن :   02177618043 -09123852167 - 09203852167

 

 

 

                

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد